Pięć świetlic tematycznych Gaudium et Studium:

Po godzinach spędzonych w szkolnych ławkach niejednemu uczniowi marzy się bieganie, skakanie i dokazywanie na podwórku. Uczniowie Gaudium et Studium mogą zaspokoić te potrzeby w świetlicy Na-powietrzne harce.
Boisko szkolne zaprasza wszystkich do zabawy na świeżym powietrzu - do gry w piłkę, wyścigu rzędów zorganizowanego wspólnie z koleżankami i kolegami, jazdy na hulajnodze i ... Niejeden przyszły inżynier stworzy tu swoje pierwsze budowle z piasku czy konstrukcje z klocków, niejeden artysta pozostawi swój ślad tworząc z dzieł namalowanych kredą swoistą galerię sztuki. Niebo nad głową, zieleń drzew, a przede wszystkim otwarta przestrzeń dają możliwość odpoczynku po ciężkim dniu – odpoczynku aktywnego lub zamienionego na chwilę spokoju na ławce, rozmowę z przyjacielem, spacer podwórkowymi ścieżkami.

Po długim i wyczerpującym dniu, każdy potrzebujący wyciszenia i odpoczynku może zajrzeć do Milczącego Zakątka. Ta wyjątkowa świetlica pozwala wsłuchać się w swoje myśli, budząc tym samym kreatywne pomysły czy nowe rozwiązania trapiących nas spraw. Niewątpliwie to najlepsze miejsce wśród korytarzowego zgiełku popołudniowych zabaw, by móc w ciszy i spokoju poczytać ulubioną książkę, dokończyć zadanie czy odrobić pracę domową, mając poczucie, że zawsze w razie potrzeby można liczyć na pomoc i wsparcie nauczyciela.

Wszyscy miłośnicy kina znajdą dla siebie miejsce w jednej ze szkolnych sal, która jako świetlica Świat z ekranu otwiera przed nami drzwi do często tajemniczej, trochę nierealnej krainy, pełnej niesamowitych bohaterów i ich przygód. Również dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi, a filmy traktują jako źródło nowej wiedzy, znajdą się ciekawe dokumenty i filmy przyrodnicze, po których każdy może podzielić się swoimi wrażeniami i niejednokrotnie zachęcić kolegów do dyskusji.

Kiedy chcemy przeżyć niesamowitą przygodę, zabieramy ze sobą kredki, flamastry, kolorowe kartki, tasiemki i udajemy się w Podróże wyobraźni.
To tutaj zwykła kartka staje się zielonym słoniem, a z pozoru niepotrzebne już pudełko po herbacie - skrzynią pełną wakacyjnych skarbów. Świetlica ta pozwala obudzić duszę artysty nawet w osobach, które dotąd wątpiły w swój talent. Kleimy, lepimy, wydzieramy, składamy... Nasze zwinne palce cały czas tworzą to, co nam podpowiada nieograniczona wyobraźnia.

Dla wszystkich uczniów lubiących różnego rodzaju gry planszowe, strategiczne, rozwiązywanie zagadek czy krzyżówek, szkoła przygotowała świetlicę Gimnastyka umysłu.
Poza tym, że jest to znakomite miejsce do spędzania wolnego czasu, można się tutaj nauczyć jak zgodnie współpracować z koleżankami i kolegami, jak podejmować trafne decyzję, jak być bardziej cierpliwym, czy jak poradzić sobie z porażką. Proponowane w tej świetlicy gry i zabawy poprawiają koncentrację, pomagają w rozwijaniu abstrakcyjnego i logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, co niewątpliwie przyda się każdemu!

1. Na-powietrzne harce
    spacery oraz zabawy na świeżym powietrzu

2. Milczący zakątek
    odrabianie lekcji, czytanie książek

3. Świat z ekranu
    projekcja filmów

4. Podróże wyobraźni
    gry ruchowe, zabawy konstrukcyjne, tematyczne itp.

5. Gimnastyka umysłu
    gry logiczne i planszowe