ŚWIETLICA TEATRALNA

Jest to forma bezpłatnych warsztatów teatralnych dla uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej Gaudium et Studium odbywających się w ramach świetlicy, w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 15.15 – 16.00.

Zajęcia teatralne obejmują:

1. wprowadzenie do świata Teatru Dramatycznego,
  2. wprowadzenie do świata Teatru Pantomimy klasycznej i współczesnej,
  3. zapoznanie z utworami dramatycznymi uczestnika oraz próba ich interpretacji ze zrozumieniem,
  4. budowa spektaklu w oparciu o teksty literatury,
  5. praca nad dykcją, emisją głosu, artykulacją i fonacją,
  6. praca nad projektowaniem kostiumów oraz aranżacją i tworzeniem elementów scenografii,
  7. wprowadzenie podstaw technik pantomimy,
  8. tworzenie etiud dramatycznych i pantomimicznych na zasadzie improwizacji słownej i ruchowej,
  9. praca z rekwizytem i kostiumem,
  10. praca nad świadomością i plastyką ciała,
  11. doskonalenie mimiki, ekspresji, operowanie ciałem,
  12. praca nad identyfikacją aktora z przestrzenią, przedmiotem,
  13. budowanie postaci, bohatera - aktora na scenie,
  14. pobudzanie kreatywności i wyobraźni w dziecku, uzewnętrznianie emocji na scenie,
  15. rozwijanie umiejętności organizacji pracy własnej oraz w grupie.

Grupa teatralna „Sytuacje” składa się z dziesięciu stałych uczestników, którzy regularnie uczęszczają na warsztaty teatralne. Osobą prowadzącą jest pani Agnieszka Brząkała (nauczyciel przedmiotu teatr, nauczyciel świetlicy, trener Odysei Umysłu, aktor Teatru Ewolucji Cienia).

Przez ostatnie miesiące grupie teatralnej udało się stworzyć oraz wziąć udział w happeningu z okazji „Dnia Sowy”. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role różnych postaci bajkowych, które zachęcały uczniów do wspólnego czytania książek.

Podczas intensywnej pracy teatralnej podopieczni świetlicy teatralnej stworzyli etiudę ruchowo-słowną pt. „Drzewo”, nauczyli się elementów japońskiego tańca Butho oraz pracowali nad interpretacją wierszy.

Obecnie grupa „Sytuacje” pracuje nad happeningiem świątecznym.

Link do filmu z happeningu z okazji „Dnia Sowy”: FILM