Private High School GES

2014.03.21


FESTIWAL OŚMIU INTELIGENCJI

Mecz piłki nożnej – Uczniowie v Nauczyciele

21 marca 2014r.

21 marca w naszej szkole rozegrany został mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie, jako zwieńczenie szkolnego Festiwalu Ośmiu Inteligencji. Reprezentacje obu grup w Gaudium et Studium już od dawna mówiły o tym wielkim wydarzeniu.

Pogoda zdecydowanie dopisała zawodnikom: słupek rtęci sięgnął 20 stopni Celsjusza, a słońce pięknie grzało, pozwalając na rozegranie meczu na dworze.

Piłkarze zdawali się podchodzić do wydarzenia z pewną dozą nonszalancji, lecz emocje zaczęły wkradać się w czasie rozgrzewki. Publiczność skandująca imiona oraz nazwiska swoich idoli z obu drużyn, zagrzewanie do walki wybijane uderzeniami bębnów Huberta Müllera oraz gitarowe solówki Igora Blandzi z całą pewnością niejednemu graczowi podniosły poziom adrenaliny.

Drużyny wystąpiły w doborowych składach. Uczniów gimnazjum reprezentowali: Mikołaj Duks, Juliusz Gulewicz, Monika Hasiak, Kevin Kwiatkowski, Hubert Paczek, Jakub Perz, Dariusz Skraburski, Maciej Szczeciński oraz Antoni Wicke. W imieniu grona pedagogicznego grali natomiast: Agnieszka Delmaczyńska, Michał Drab, Krzysztof Kuśnierz, Paweł Lis, Filip Lulka, Samuel Mba, Jakub Ostrowski oraz Arkadiusz Piasecki.

Mecz odbywał się zgodnie z zasadami fair play, a zawodnicy obu drużyn śmiało prezentowali publiczności swoje mniej lub bardziej rozwinięte umiejętności piłkarskie.

Piknikowa atmosfera słonecznego piątkowego popołudnia zdecydowanie udzieliła się zarówno publiczności, jak i graczom, gdyż w ciągu tygodnia, w rozmowach kuluarowych trudno było dokładnie ustalić, jakim rezultatem zakończył się mecz, chociaż, po tak wyśmienitym widowisku, komu jeszcze do szczęścia potrzebny jest dokładny wynik? Udało się ustalić, że zdecydowaną przewagą bramek zwyciężyli nauczyciele, a wynik wahał się między 11-6 a 12-8.

Relacja fotograficzna

2014.02.22


MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

Mistrzostwa Wielkopolski w Narciarstwie i Snowbordzie

22 lutego 2014r.

W sobotę 22 lutego przypadła kolejna, dwudziesta trzecia już edycja Mistrzostw Wielkopolski Family Cup w narciarstwie i snowboardzie, która w tym roku po raz piąty odbyła się w Ośrodku Narciarskim CZARNA GÓRA w Kotlinie Kłodzkiej. Główną ideą przyświecającą organizatorom tej imprezy jest popularyzacja narciarstwa i snowboardu. Od wielu lat honorowy patronat nad naszą imprezą obejmuje Prezydent Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Nie przypadkową jest nazwa - Family Cup (Puchar Rodzinny) podkreślająca charakter tych zawodów, które stały się nie tylko czysto sportową rywalizacją, ale również, a może przede wszystkim, pretekstem do miłego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jak co roku i tym razem zawody wielkopolskie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, skupiając największą widownię i liczbę zawodników spośród wszystkich eliminacji rozgrywanych w naszym kraju.

W tegorocznej edycji mistrzostw brali udział uczniowie naszej szkoły, osiągając znakomite rezultaty w swoich kategoriach wiekowych.

I miejsce w roczniku 2006 wśród dziewcząt z czasem 0:53,39 s zajęła Zuzanna Bujalska, uczennica klasy 2c. Natomiast spośród chłopców w roczniku 2004

II miejsce z czasem 0:50,79 s zajął Jan Wize, uczeń klasy 4a. Serdecznie gratulujemy!!!

W zawodach wzięli również udział:
- Klara Rybarczyk – uczennica klasy 2c
- Stanisław Szymański – uczeń klasy 2c
- Zuzanna Piechowiak – uczennica klasy 4d
- Marianna Szymańska – uczennica klasy 5a
- Zofia Wize – uczennica klasy 5a

Wszystkim zawodnikom gratulujemy zaangażowania i udziału, życząc coraz lepszych wyników na stokach narciarskich!!!

Relacja fotograficzna

2013.12.13

III MIKOŁAJKOWO

Sportowe Potyczki Klasowe

9-13 grudnia 2013r.

Mikołajkowe potyczki klasowe zgodnie z tradycją szkoły, odbyły się po raz kolejny zaraz po imieninach Mikołaja. Wszyscy mieliśmy szansę spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami z innych klas w hali gimnastycznej, aby rozegrać zawody w formie wyścigu rzędów.

Wszystko, co niezbędne przynieśliśmy ze sobą. Dziwnie się słyszy, ale to absolutna prawda! Każdy z nas bowiem potrafi skakać, biegać, rzucać, ale także zadbać o to, by być dokładnym podczas wykonywania zadań. To niezbędne nie tylko w pracy z zeszytem i długopisem, ale także z piłką czy hula hop. Bardzo ważna była także umiejętność współpracy w drużynie oraz radzenia sobie z wygraną bądź też porażką, która to podczas rywalizacji – nawet tej, w formie zabawy – często występuje i z którą musimy nauczyć sobie radzić. Zawody odbywały się w świetnej radosnej atmosferze, której towarzyszył ogromny aplauz wszystkich, bo wspieranie siebie nawzajem jest bardzo ważne. Każdej z klas udało się odnieść zwycięstwo w jednej z przygotowanych konkurencji, co świadczy o wszechstronności oraz o umiejętności wykorzystywania swojego potencjału do poszczególnych, czasami bardzo różnych konkurencji.

Czas spędzony na wspólnych zabawach ruchowych z pewnością pozwolił odprężyć ciało, a ilość uśmiechu, która temu towarzyszyła, naładowała energią nie tylko własny organizm, ale także organizmy wszystkich innych uczestników.

Relacja fotograficzna

2013.03-04


PIRAMIDY DWÓJKOWE

Gimnastyka podczas lekcji wychowania fizycznego.

kwiecień/maj 2013r.

Propozycją zwiększenia atrakcyjności ćwiczeń gimnastycznych w naszej szkole były lekcje wychowania fizycznego, na których uczyliśmy się „budować” piramidy dwójkowe. W trakcie wykonywania takich ćwiczeń kształtowaliśmy wyczucie równowagi, angażowaliśmy wszystkie grupy mięśniowe, uczyliśmy się kontroli nad własnym ciałem, wyrabialiśmy poczucie odpowiedzialności za współćwiczącego, umiejętność współdziałania w grupie oraz nauczyliśmy się, poprzez asekurację, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo ćwiczących.

Piramidy, których autorami były dwójkowe zespoły uczniów, momentami do złudzenia przypominały rzeczywiste nazwy, jakimi zostały „ochrzczone”, m. in. samolot, waga, krzesełko, wieża. Zmuszały one uczniów do wykorzystania podstawowych praw nauki, po to, aby móc stworzyć z własnych ciał określoną piramidę w pełnym skupieniu, ale jednocześnie z uśmiechem na twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Relacja fotograficzna

2013.05.29

DZIEŃ SPORTU

Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka

29 maja 2013r.

Troszkę nietypowo, bo już 29 maja, wyprzedzając o dwa dni Dzień Dziecka, zamieniliśmy naszą szkołę w arenę sportowej rywalizacji i aktywnego wypoczynku.

Pragnąc, aby uczniowie tego dnia pozwolili sobie na maksymalną dawkę sportowych emocji, jakże potrzebnych dla rozwoju młodego organizmu, przygotowaliśmy szereg sportowych atrakcji, dbając o to, aby były one jak najbardziej urozmaicone. Dzięki temu mieliśmy pewność, że każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. Walka z czasem, z dystansem, z przeciwnikiem, ale przede wszystkim z samym sobą pozwoliły nam spędzić ten dzień na dobrej zabawie, która towarzyszyła nam na każdym kroku. Uczniowie mając od dyspozycji całą szkołę, podzieloną na strefy, mieli możliwość „dotknąć” każdej, z wielu przygotowanych na ten dzień konkurencji. A oto i one:

  1. wyścigi rzędów,
  2. rzuty do celu i na odległość,
  3. biegi na czas,
  4. skoki w dal i wzwyż,
  5. strzały do bramki,
  6. turniej piłki nożnej dla uczniów klas drugich,
  7. pokazy szermierki i karate
  8. tory przeszkód
  9. aerobik dla dziewcząt

Te, oraz wiele innych sportowych działań, które często były inicjowane przez samych uczniów, nie pozwalały na chwilę wytchnienia.

Uczniowie klas starszych mieli możliwość tego dnia wyjazdu do Centrum Rekreacji AWF, aby móc z doświadczyć, innych niż zwykle, zajęć sportowych oferowanych przez trenerów m. in. zumby, propriocepcji, spinningu, piłki nożnej.

Czas spędzony na zmaganiach sportowych upłynął nam bardzo szybko. Pamiętaliśmy, że Dzień Sportu organizowany jest z okazji Dnia Dziecka, wiec na każdego ucznia czekała niespodzianka w postaci latawca. Umiejętność puszczania latawca okazała się nie lada wyzwaniem i już na boisku szkolnym wielu niecierpliwych uczniów rozpakowała swoje latawce podejmując pierwsze próby wzbicia go w przestworza.

Kolejny Dzień Sportu przeszedł do historii, ale że historia lubi się powtarzać za rok znów się spotkamy, przygotowując dla uczniów kolejną porcję sportowych atrakcji.

Do zobaczenia!


2013.05.25

DRAGONY 2013

V Mistrzostwa Szkół w Wyścigach Smoczych Łodzi

25 maja 2013r.

Udział w zawodach Smoczych Łodzi staje się powoli, dla uczniów Gaudium et Studium, sportową tradycją. I to niezależnie od tego czy pada deszcz czy świeci słońce. W tym roku trafiła się wersja deszczowa. Nie zmniejszyła ona jednak naszego zapału do wzięcia udziału w zawodach odbywających się na Torze Regatowym „Malta”. Poczuliśmy na własnej skórze, że to nie pogoda decyduje, czy zawody będą udane czy nie. To my, uczniowie, tworzymy ich atmosferę. A atmosfera była naprawdę gorąca. Oczywiście temperaturę odrobinę podniosła wojskowa grochówka, ale to nie ona miała decydujący głos. Swoją frekwencją pokazaliśmy, że deszcz nam nie straszny i potrafimy walczyć do samego końca. Dla niektórych z nas był to kolejny występ na wodach maltańskich, co dodawało nam pewności siebie. Ci z nas natomiast, którzy byli pierwszy raz, mieli możliwość przekonania się, że praca jaką wykonują wioślarze w trakcie treningu czy podczas zawodów, bez względu na panującą aurę pogodową, wymaga od nich ogromnej siły nie tylko mięśni, ale i woli, że pomimo bólu, zmęczenia, zimna, upału - dam radę. Przypomnijmy, że wyścigi polegały na jak najszybszym przepłynięciu 200 metrów w dziesięcioosobowej łodzi wraz ze sternikiem i bębniarzem wybijającym rytm wiosłowania.

W V Mistrzostwach Szkół w Smoczych Łodziach wzięło udział aż 320 uczniów! Impreza jak co roku odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego i Rektora AWF w Poznaniu prof. dr hab. med. Jerzego Smorawińskiego, a z brzegu wszystkich bardzo gorąco dopingowała Dyrektor Wydziału Sportu UMP Pani Ewa Bąk. W trakcie zawodów po raz pierwszy został również rozegrany Sprinterski Wyścig Mistrzów w Kajakarstwie. W zawodach wystartowało 9 najlepszych zawodników z całej Polski (konkurencja K-1 kobiet i C-1 mężczyzn). Wśród nich nie zabrakło: Karoliny Naji i Beaty Mikołajczyk (brązowych medalistek IO z Londynu), Anety Koniecznej (3-krotnej medalistki IO) czy Marty Walczykiewicz (srebrnej medalistki Mistrzostw Świata). Dla wszystkich startujących był to ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata w Kajakarstwie.

Nasze występy w tegorocznych wyścigach zakończyły się na fazie eliminacyjnej, ale opuszczamy zawody bogatsi w nowe doświadczenia oraz zahartowane organizmy. Spędzić kilka godzin na deszczu nie zdarza nam się przecież codziennie. Do zobaczenia w przyszłym roku!


2013.05.17

TURNIEJ KLAS TRZECICH

Zespołowe gry sportowe

17 maja 2013r.

Stając do rywalizacji sportowej, niezależnie od tego czy robię to samodzielnie czy w zespole, jestem zobowiązany jako uczestnik do przestrzegania reguł i zasad jakimi obwarowane są poszczególne gry. Jednak niezależnie od tego co każdy uczestnik wie na temat danej dyscypliny czy gry sportowej, dochodzą do tego wartości, które są ważne nie tylko w grze, ale pozwalają nam na lepsze postrzeganie rzeczywistości nie tylko sportowej, ale tej bieżącej, codziennej.

Gry zespołowe z jakimi przyszło się zmierzyć uczniom klas trzecich to gra „W cztery ognie” i najpopularniejsza gra na świecie – „Piłka nożna”. Gry te, poza wymaganiami związanymi z przepisami, wymagają od zawodników nie tylko celnych rzutów czy podań i sprawnego „operowania” piłką, ale zmuszają przede wszystkim do szybkiego myślenia, do odpowiedzialności za podejmowane decyzje, zastosowania odpowiedniej taktyki, wspierania drużyny nie tylko na, ale i poza boiskiem, do bycia razem, niezależnie od osiąganych wyników.

Tego właśnie doświadczyliśmy: dziewczęta podczas gry „W cztery ognie”, chłopcy w piłce nożnej. Zawodnicy z każdej z klas rywalizowali ze sobą w systemie „każdy z każdym” co oznaczało, że każda z klas rozegrała po jednym meczu z pozostałymi klasami.

Po emocjonujących, trwających trzy godziny rozgrywkach osiągnięto następujące wyniki:

Turniej dziewcząt „W cztery ognie”:
I miejsce - Uczennice klasy 3 D
II miejsce - Uczennice klasy 3 E i 3 B
III miejsce - Uczennice klasy 3 C i 3 A

Turniej chłopców „Piłka nożna”:
I miejsce - Uczniowie klasy 3 B
II miejsce - Uczniowie klasy 3 C i 3 A
III miejsce - Uczniowie klasy 3 D i 3 E

Niezależnie od osiągniętych rezultatów największymi wartościami jakie wynieśliśmy, są nie te związane z doskonaleniem umiejętności technicznych danej dyscypliny, ale te, które pozwalają się przenieść i zaadoptować do codzienności. Bo być z kolegą czy koleżanką na dobre i na złe jest o wiele trudniejsze, niż przechwycenie zmierzającej w moim kierunku piłki.


2013.03.22

ZAWODY PŁYWACKIE

Międzyszkolne Wiosenne Zawody Niepublicznych Szkół Podstawowych

19 i 22 marca 2013r.

Kolejna edycja odbywających się cyklicznie Międzyszkolnych Wiosennych Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych za nami. Pomimo tego, że do wiosny daleko – z uwagi na panującą za oknem aurę – zawody odbyły się zgodnie z harmonogramem. Na początek, 19 marca na basenie Centrum Rekreacji AWF odbyły się zawody dla uczniów urodzonych w latach 2003 – 2006 (trzy dziewczynki i trzech chłopców z każdego rocznika), i dnia 22 marca, na basenie Atlantis, zamykające tegoroczne zawody, starty uczniów urodzonych w latach 2002 – 2000 w tym samym układzie – trzy dziewczyny i trzech chłopaków.

Głównym celem i założeniem zawodów była popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, bardzo wszechstronnie wpływającej na rozwój zdolności ruchowych dzieci i młodzieży niezależnie od poziomu umiejętności pływackich. Uczniowie jednak zaczynają spoglądać na innych uczestników z zainteresowaniem i zadawać sobie pytania, dlaczego tak się dzieje, że ktoś inny przypływa przede mną? Pomimo tego, że uczniowie naszej szkoły potrafią z godnością przyjąć porażkę i doskonale znają zasady fair–play, cenią przyjemność, jaką czerpią z uczestnictwa z zawodach zaczynają dostrzegać, że aby stanąć na podium ważne jest coś więcej niż udział. Te elementy to wysiłek, regularny trening, czasem wyrzeczenie.

W tym roku nasza reprezentacja zajęła 7 miejsce na 11 startujących szkół. Poniżej przedstawiamy naszych reprezentantów, ich czasy oraz liczbę punktów zdobytych dla szkoły.

Wyniki

Relacja fotograficzna

2013.03.15

Spinning

Dnia 15 marca uczniowie klas IV – II G wyruszyli na rowerową „przejażdżkę” do Centrum Rekreacji City Zen AWF poznając tym samym jeden z rodzajów aktywności fizycznej jaką jest SPINNING. Rower stacjonarny, który jest nieodzownym atrybutem tego rodzaju zajęć, daje nam korzyść „przebierania” nogami w swoim tempie, w rytm szalonej muzyki, daje on jednak gwarancję tego, że wszyscy w tym samym momencie dojedziemy do mety. Unikając rywalizacji skupiamy się tylko na tym, aby ćwiczenia proponowane przez prowadzącego wpłynęły jak najkorzystniej na nasz organizm, wyzwalając przy okazji niezliczone pokłady adrenaliny i pozytywnej energii.

Zajęcia nasze poprowadził ekspert jazdy na rowerach wielokrotny Mistrz Polski, srebrny medalista Mistrzostw Europy, zdobywca Pucharu Świata Tomasz Schmidt.

Dowiedzieliśmy się, żeby zajęcia były jak najbardziej efektywne, wpływ mają następujące czynniki: regulacja wysokości siodełka, kierownicy, odległości siodełka od kierownicy, regulacja obciążenia i utrzymania tempa podyktowanego przez muzykę i instruktora. Istotne jest również dokładne przypięcie butów do pedałów, ponieważ jazda na tego typu rowerze polega zarówno na pchaniu jednego pedała i równoczesnym podciąganiu drugiego. Wiemy również, że w razie utraty kontroli nad „pojazdem” zalecane jest użycie hamulca awaryjnego.

Podczas 45 minutowych zajęć wielokrotnie zmienialiśmy tempo, obciążenie, jak i pozycję, na siedząco, na stojąco, z jedną ręką w górze lub z tyłu na plecach, dzięki temu angażowaliśmy różne partie mięśniowe. Pokonaliśmy „wjazd” pod górę jak również szybki „zjazd” w dół, a zajęcia upewniły nas w przekonaniu, że jazda na rowerze to nie tylko nudne kręcenie pedałami, ale również dobra zabawa, podczas której kształtujemy zarówno naszą sprawność fizyczną jak i charakter.

Mieszanka wysiłku i rytmów młodzieżowej muzyki wyzwoliła w nas spora dawkę adrenaliny i pozytywnego nastawienia jakże potrzebnego do kolejnych zajęć lekcyjnych, które czekały na nas w szkole.

Relacja fotograficzna

2013.03.13

Uczniowie Gaudium et Studium najlepszą drużyną
w V Turnieju Niepublicznych Szkół Podstawowych

Toczenie kapusty, gimnastyczne skoki-przeskoki, przeprawa przez rzekę, zbieranie jabłek, gotujące się jajka - to tylko niektóre z konkurencji jakie reprezentacja naszej szkoły z klas I-III musiała pokonać aby wywalczyć MISTRZA V TURNIEJU GIER I ZABAW RUCHOWYCH NA WESOŁO „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!

Na zawody pojechaliśmy w składzie dziesięcioosobowym: Zuzanna Bednarek, Sandra Szydełko, Julianna Herman, Kornelia Kyć, Barbara Michalska, Tobiasz Tołpa, Fryderyk Lechno-Wasiutyński, Bartłomiej Siekiera, Michał Stasik, Stanisław Popow.

Organizacja zawodów miała na celu kształtowanie pożądanych postaw, preferowanie rywalizacji zgodnej z zasadami fair – play, współpracy i integracji oraz rozwój sprawności ogólnej uczniów.

Turniej i rywalizacja pomiędzy uczniami wszystkich szkół składała się z zespołowych zadań ruchowych w formie wyścigu rzędów. Do wykonania było 10 zadań. Były bardzo zróżnicowane - od tych najprostszych biegowych, poprzez zręcznościowe, skocznościowe, skończywszy na zadaniach, które łączyły w sobie wiele różnych elementów koordynacyjnych sprawności fizycznej.

Rywalizacja wymagała od nas maksymalnego zaangażowania na wykonywanym zadaniu, na szybkości, ale również miała na uwadze wykonanie zadania dokładnie i precyzyjnie. Tak jak z szybkością nie mieliśmy żadnych problemów, tak niedokładnie wykonywane ćwiczenie powodowało, iż otrzymywaliśmy punkty karne. Ostatecznie jednak po zaciętej rywalizacji zdobyliśmy największą liczbę punktów i tym samym I miejsce!

Dla nas jednak sam udział i możliwość reprezentowania Szkoły miał ogromne znaczenie a wygrana spowodowała, iż z jeszcze większą dumą traktowaliśmy nasze zwycięstwo, nosząc na plecach szkolnej koszulki napis „Gaudium et Studium”. Sukces ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto z zaangażowaniem podchodzić do wyzwań, które niejednokrotnie jeszcze pojawią się na naszej drodze, podejmować trud i wysiłek bycia lepszym oraz rozwijać odkryte talenty.

Relacja fotograficzna


II MIKOŁAJKOWO

Sportowe Potyczki Klasowe

10-13 grudnia 2012r.

Rozgrywane po raz drugi w krótkiej historii istnienia szkoły Gaudium et Studium potyczki klasowe, adresowane dla całej społeczności uczniowskiej organizowane z okazji mikołajek, dobiegły końca. Jest nas coraz więcej i w tym roku na organizację całych zawodów trzeba było poświęcić aż 4 dni: poniedziałek przeznaczony był dla uczniów klas pierwszych, wtorek – uczniów zerówek oraz uczniów klas trzecich, środa – drugaki i czwartek uczniowie klas od czwartej do drugiej klasy gimnazjum.

Tegoroczne potyczki charakteryzowały dwa istotne elementy: po pierwsze – przyświecała nam wszystkich idea fair–play mówiąca o tym, że „każdy kibicuje każdemu”, po drugie – całe zawody rozgrywane były w formie wyścigu rzędów.

Realizacja obu założeń, podczas trwania całej imprezy, przebiegła wyśmienicie.

Wspaniały doping, wydobywany z roześmianych, rozemocjonowanych, radosnych gardeł wszystkich uczniów, rozbrzmiewał w każdym zakątku hali gimnastycznej. Konkurencje oraz liczba uczestników przypisanej danej konkurencji były tak pomyślane, aby uczniowie mogli wielokrotnie reprezentować swoją klasę, bądź jak to miało miejsce w przypadku starszaków, grupę do której zostali wylosowani. Zawody miały różnoraki charakter, w niektórych wyścigach potrzebna była szybkość, w innych praca zespołowa, a w jeszcze kolejnych i jedno i drugie. Uczniowie dawali sobie świetnie radę ze wszystkimi zadaniami, i ze wszystkich nawet tych najbardziej skomplikowanych wychodzili obronną ręką, z dumą kolekcjonując kolejne zdobywane punkty.

Gdyby nie to, że czas na rozegranie poszczególnych potyczek był ściśle ograniczony, mogłyby trwać w nieskończoność. Na nieustraszonych, niezwyciężonych bohaterów potyczek czekały oczywiście serdeczne gratulacje od współuczestników zawodów oraz tradycyjna czekoladowa słodycz ukryta w uczniowskich butach przez samego Mikołaja.

Relacja fotograficzna Relacja fotograficzna Relacja fotograficzna


NA MIEJSCA, GOTOWI, START!

- zawody małych i dużych

Zawody sportowe w Gaudium czas zacząć! Na pierwszy ogień poszli uczniowie klas „0” oraz „Id”. Ale nie tylko dzieci miały szansę pogimnastykowania się i pobiegania w szkolnej hali. Do wspólnej zabawy zostali również zaproszeni rodzice wszystkich uczniów oraz wychowawcy klas. Dlaczego akurat oni inaugurują cykl zawodów? Zależało nam na tym, aby pokazać, że idee i założenia szkoły mają również swoje zastosowania w takiej przestrzeni jaką jest sala sportowa. Aktywny wypoczynek, bieg, skok, rzut, duch fair-play są ważne. Niektóre z nich są bardzo wymierne, inne mniej, ale równie silnie wpływają na kształtowanie kodeksu moralnego, którym kierujemy się nie tylko w czasie sportowej walki. Radość z sukcesu kolegi lub koleżanki, gratulacje, podziękowania za sportową walkę – te otrzymane i te rozdawane, umiejętność przyjęcia z pokorą tego, że ktoś skacze dalej, biega szybciej jest ważniejsze niż samo skupianie się na osiąganych wynikach. Propozycja gier i zabaw ruchowych dla wszystkich – tych małych i tych dużych − miały na celu pokazanie jak świetnie i aktywnie można spędzać czas, jaką wartość ma wzajemne wsparcie i doping, niezależnie od tego, której klasy jesteś uczniem oraz jak istotne jest bycie świadkiem radości z osiąganych wyników zarówno swoich, jak i innych uczestników zabawy.

Zabawa była wyśmienita, spotkała się ze świetnym przyjęciem, a najlepszym potwierdzeniem tego wspólnego i jakże wspaniale spędzonego czasu byli roześmiani uczniowie, odbierający z wypiekami na twarzy pamiątkowe dyplomy.

Relacja fotograficzna

 
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
AKCEPTUJĘ