Gaudium et Studium

(z łac. radość i zamiłowanie, nauka)

Oznacza szkołę, w której uczniowie poprzez odkrywanie własnych zdolności z przyjemnością zdobywają wiedzę, a przede wszystkim umiejętności, przygotowujące ich do dorosłego życia.

Gaudium et Studium

To wielkie spektakle teatralno-muzyczne podsumowujące zrealizowany temat roku. Każdy z uczniów wybiera dziedzinę, w której się realizuje.
Uczeń może:

1. być aktorem, piosenkarzem, tancerzem, muzykiem, reżyserem,
  2. pisać scenariusze, dialogi, słowa piosenek,
  3. komponować muzykę, układać choreografię,
  4. budować dekoracje, projektować stroje aktorów,
  5. uczestniczyć w filmowaniu oraz montażu zdjęciowym spektaklu.

Uczniowie będą występować na deskach największych poznańskich teatrów. Owocem rocznej pracy będzie profesjonalnie wydana płyta CD oraz DVD.

Gaudium et Studium

To sport jako doskonały sposób utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Uczeń 5 razy w tygodniu uczestniczy w zajęciach sportowych, poznając wszystkie podstawowe dyscypliny sportowe i gry zespołowe. To również mistrzowska szkolna drużyna sportowa integrująca społeczność szkolną.

Gaudium et Studium

To wychowanie prozdrowotne. Uczeń wie, jak świadomie dbać o swoje zdrowie. Zna wpływ zagrożeń na funkcjonowanie organizmu człowieka i wie jak ich unikać.

Gaudium et Studium

To szczególna dbałość o rozwój osobisty ucznia, odpowiedni ubiór, prezencja, sztuka elokwencji, znajomość zasad komunikacji, form towarzyskich - savoir-vivre, kaligrafia.

Gaudium et Studium

To zielona i biała szkoła, jako jedna z najlepszych form wychowania dziecka - dwa razy w roku cała szkoła w ramach zajęć szkolnych wyjeżdża na tygodniowe wycieczki, aby w innej formie realizować zadania wychowawczo-dydaktyczne szkoły.

Zobacz próbkę naszych możliwości,

Tak to wygląda po pierwszym roku działalności szkoły.
Film jest wycinkiem z Przedstawienia teatralnego pt. „Stan Zdrowia” wystawionego w Teatrze Muzycznym na zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

filmik

Gaudium et Studium

1. To szkoła, którą pokocha każdy uczeń. To równocześnie prestiż, związany z poziomem zdobytej wiedzy i umiejętności.
  2. To nauczyciele pasjonaci, a każdy z nich jest wyjątkowy, każdy z nich pozostawia uczniowi na całe życie cenne wartości.
  3. To praca całej kadry pedagogicznej nad zbudowaniem tak przyjaznej atmosfery, aby szkoła była miejscem, do którego uczeń będzie przychodził z przyjemnością.

Merytoryczne, dydaktyczne i wychowawcze cele przedstawień

1. odkrywają zdolności i pasje,
  2. dodają wiary w siebie i odwagi,
  3. stwarzają doskonałe warunki do przeżywania osobistego sukcesu, poczucia bycia dowartościowanym,
  4. nadają sens pracy i nauce,
  5. uczą zaufania i ułatwiają nawiązywanie kontaktów,
  6. uczą pracy w zespole,
  7. uczą nowego sposobu wyrażania uczuć,
  8. uczą odpowiedzialności i samokontroli,
  9. uczą tolerancji,
  10. wyrabiają wrażliwość.

Naszym celem nie jest sztuczne tworzenie z dzieci artystów, a jedynie stymulowanie ich rozwoju poprzez wielosensoryczne bodźce.