GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 6c 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2020/2021 gdy byliśmy klasą 4C

Pożegnanie Hani

Życie to wiele zmian, doświadczamy ich ciągle. Czasem są przyjemne, czasem nie.

W atmosferze wzruszenia i wspomnień pożegnaliśmy Hankę, która obiecała, że będzie nas odwiedzać.

Wybory samorządu klasowego

Co za dzień! Długo wyczekiwane wybory nadeszły. Po omówieniu, jaki powinien być dobry przewodniczący, po kampanii wyborczej i ciszy wyborczej w naszym samorządzie zasiadły: Dominika, Amelka i Lena.

Wszystkim kandydatom należą się gratulacje za świetne przygotowanie i odwagę.

Samorząd klasy 4c ma swój "gabinet cieni" w postaci odpowiedników funkcji, ale z płci przeciwnej, który będzie dbał, aby postulaty obu płci były realizowane.

Dzień chłopaka

Choć jest ich w naszej klasie mniej niż dziewczyn, są niezwykle ważni i bardzo o nich dbamy. Dlatego w Dzień Chłopca zabrałyśmy ich na wycieczkę do kina. A w salę kinową zamieniła się nasza sala lekcyjna.

Były też pyszne poczęstunki i życzenia.

Gabriel, Piotrek, Leon, Hugo, Piotrek, Antek, Jasiu - wszystkiego najlepszego!

Lekcja wychowawcza

Lekcja wychowawcza minęła nam dziś na ustaleniu zwrotów, które mogą unosić nas w górę. Zastanawialiśmy się, czy często używamy języka, który nas dołuje i jak zmienić go na pozytywne komunikaty.

Wzmocniliśmy się również w możliwości odpowiedzenia komuś: to moja sprawa, jeśli ktoś będzie na siłę dopytywał nas o ocenę.

Zastanawialiśmy się, co wydarzyłoby się, gdyby każdy z nas zaczął naginać zasady i co wydarzyłoby się, gdyby całkiem zniknęły.

Dzień sportu

Dzień sportu rozpoczęliśmy od wygibasów w sali sportowej,rozegraliśmy mecze a później udaliśmy się wspólnie na piknik. Szalenstwom nie było końca.

Lekcja po chumrką

A gdyby tak... przenieść się z sali lekcyjnej na zewnątrz? Lekcję zyskują nową atmosferę i przestrzeń, w której myśli się zdecydowanie lepiej.

Czas relacji

Po powrocie do szkoły ważne jest dla nas bycie razem. Czas wspólny,wolny i radosny. Brakowała nam tego podczas czasu przed komputerami. Niech żyją przyjaźnie.