GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 6a 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2021/2022 gdy byliśmy klasą 5A

Dzień Kropki – na powitanie

Nie każdy wie, co to takiego Dzień Kropki. A my wiemy! To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji, dwie koleżanki z klasy – Misia i Łucja – przygotowały dla nas lekcję, na której mogliśmy wykazać się naszymi pomysłami twórczymi. Bohaterem dnia była KROPKA. To jej dotyczyły zadania i zabawy. Właśnie tak rozpoczął się nowy rok szkolny i oby w atmosferze wspólnej, kreatywnej zabawy minęła nam cała klasa piąta!

Dzień Chłopaka

Jak co roku 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczyny szukały pomysłu na świętowanie, bo niełatwo jest zaskoczyć chłopców co roku innym prezentem. I udało się! Tym razem dziewczyny zorganizowały mecz piłki nożnej. Co to były za emocje! Drużyna chłopaków z 5a stanęła do walki z niebylejakim rywalem – klasą z liceum sportowego. „Nasi” wygrali, chociaż cichutko podejrzewali, że sportowcy im to delikatnie umożliwiali 😊 Najważniejsza była jednak zabawa i radość ze wspólnego, drużynowego zwycięstwa. Dziewczyny również wypadły wspaniale w roli kibiców.

A potem przyszedł czas na smakołyki. Druga część świętowania miała miejsce w klasie. Przysmaki, których na co dzień unikamy, pojawiły się na stole i dość szybko znikały.

Świętowanie i zabawa udały się wspaniale, ponieważ byliśmy razem i działaliśmy wspólnie.

Kaligrafia

Kaligrafia to sztuka pisania w sposób staranny i estetyczny. W klasie 5 rozpoczęliśmy regularne lekcje kaligrafii, dlatego chcemy podzielić się kilkoma z naszych prac. Zamieszczamy je w galerii.

Kaligrafia nie jest łatwa, ponieważ wymaga cierpliwości i systematyczności. Ale daje za to dużo satysfakcji i wyciszenia. Wykorzystujemy stalówkę, obsadkę, tusz i papier. A gdy mamy już potrzebne przybory, możemy pracować nad kształtem liter, ich stylem, ale przede wszystkim odkrywać bogactwo form, jakie przybiera kaligrafia oraz jej cenne zalety dla naszego ciała i umysłu.

Wystarczy tylko ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...