GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 6a 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2020/2021 gdy byliśmy klasą 4A

Klasa 4a, to MY!

Witamy na stronie klasy 4a :-) Chętnie podzielimy się z zaglądającymi tutaj gośćmi wszystkim, co dotyczy naszej klasy. Na początek przedstawiamy galerię naszych zdjęć. Czy widzicie te emocje? Nasze oczy i twarze wyrażają radość, ciekawość świata, chęć poznawania nowych ludzi, zdobywania wiedzy i może malutką obawę – przed nowym i nieznanym. Ale mamy siebie, jesteśmy klasą 4a! Zamierzamy się wspierać, pomagać w trudnych chwilach, dzielić ze sobą radości i cieszyć się naszym szkolnym życiem. Mamy mnóstwo dobrej energii. W kolejnych artykułach pokażemy, na co nas stać :-)

Uczniowie klasy 4a

Słówko od Rodziców

Nasi rodzice też chodzili do szkoły. Dzisiaj, kiedy wchodzimy na kolejny poziom szkolnej edukacji, dzielą się z nami swoją mądrością. Ich słowa są dla nas bardzo ważne! Kilka ciepłych zdań od rodziców powiesiliśmy na klasowej tablicy. Co rano spoglądamy na nie i czujemy, że rodzice są blisko nas. Ich słowa wspierają nas, dodają wiary w siebie i zachęcają do pracy. A my dokładamy starań, by być jak oni. Dziękujemy!

Jak współpracować w grupie

Wiemy, jak ważna jest klasa IV. Nowi nauczyciele, nowe przedmioty, oceny. Każdy z nas ma przed sobą nie lada wyzwanie! Ale wiemy też, że jesteśmy grupą, jedną klasą, szkolną rodziną. Możemy wspierać się wzajemnie, dzielić ze sobą ważne wydarzenia, uczyć się od siebie, odnosić wspólne sukcesy i świetnie się ze sobą bawić.

Janek Mikołajczak opracował dla nas najważniejsze zasady współpracy w grupie. Będziemy ich przestrzegać, aby być klasą z klasą!

Dzień Chłopaka

Co to był za dzień! Było mnóstwo wspaniałości – słodycze, zabawy w parku, świetny humor… Dopisywała nam nawet pogoda, chociaż jesień już rozgościła się dookoła. Tego dnia mieliśmy okazję świętować nie tylko Dzień Chłopaka, ale cieszyć się sobą nawzajem – wszystkie dziewczyny i wszyscy chłopcy naprawdę świetnie się bawili. Poczuliśmy, że dobrze nam ze sobą, lubimy spędzać razem czas i śmiać się ze wszystkiego. To był naprawdę szczęśliwy dzień!

Dzień Sowy

Dzień Sowy to wielka tradycja naszej szkoły. Tego dnia w poczet uczniów uroczyście przyjmowani są Ci, którzy dołączyli do naszej rodziny Gaudium et Studium. Muszą wykonać ważne zadania, które dyktuje im tajemnicza sowa. Pan Dyrektor pasuje ich na uczniów, a wtedy przyjmują uroczyste gratulacje.

Tego dnia świętują też wszyscy nauczyciele naszej szkoły, bo jest to Dzień Edukacji Narodowej. Są kwiaty, wspaniałe życzenia, często samodzielnie wykonywane przez uczniów w formie plastycznej. Tego dnia uśmiech nie schodzi z twarzy nauczycieli.

Jednocześnie w klasach realizowane są projekty. W naszej klasie robiliśmy film animowany o przygodach… oczywiście pewnej sowy. To przecież ona jest bohaterką tego dnia. Produkcja filmu tak nas pochłonęła, że zapomnieliśmy o fotograficznej dokumentacji zajęć 😊 Mamy nadzieję, że gdy film zostanie opublikowany, spodoba się wszystkim – nam także!

Jakby mało było wszystkich atrakcji, tego dnia odwiedzili nas jeszcze starsi koledzy z klasy 7. Mają wiele doświadczeń i więcej wiedzą o szkole, organizowaniu nauki, sposobach pracy i budowaniu relacji. To wspaniałe, że zechcieli się tym z nami podzielić. Nawiązaliśmy nic przyjaźni. Poczuliśmy, że mamy życzliwych kolegów w starszych klasach.

Szkoła Gaudium et Studium ciągle zapewnia nam mnóstwo wrażeń. Czujemy się bezpieczni i ważni. Niezależnie od tego, do której klasy chodzimy i od jak dawna jesteśmy uczniami szkoły. Gaudium et Studium to wielka, wspaniała rodzina!

Nasza kreatywność

Czas nauki zdalnej, to bardzo dziwny czas. Brakuje nam osobistych spotkań, wzajemnych relacji, aktywności ruchowych, ale nie brakuje nam kreatywności. Dziś chcemy podzielić się malutką cząstką naszych prac plastycznych. Tematem są kwiaty. Stworzone przez naturę są piękne, stworzone przez nas – naturą inspirowane. Patrząc na nie, można nawet wyobrazić sobie ich zapach. Zachęcamy do spróbowania!

Rok później

Dopiero rozpoczynaliśmy rok szkolny w klasie czwartej. Aby wystartować radośnie, bawiliśmy się wspólnie na placu zabaw w Parku Tysiąclecia. Bardzo szybko minął ten czas. Zakończyliśmy naukę i znowu spotkaliśmy się w parku. Tym razem kończymy etap nauki, ale ponownie chcemy cieszyć się tym razem. Przed nami wakacje i klasa 5. Czekamy z ciekawością i malutką dawką niepokoju na nowy rok szkolny – jaki będzie? Co przyniesie? Niezależnie od tego, będziemy znowu razem!