GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 7c 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2019/2020 gdy byliśmy klasą 4C

Dzień Chłopaka

W tym roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka już 27 września. Dziewczyny stworzyły własnoręczne upominki dla kolegów z klasy. Były to rysunki związane z zainteresowaniami chłopców oraz zdobione doniczki, a w nich wrzosy. Pomysł z kwiatami był trafiony, chłopcy bardzo się ucieszyli. Czas świętowania umilały nam słodkości oraz gry planszowe.

Dzień Sowy

Podczas tegorocznego Dnia Sowy uczestniczyliśmy w pokazie tresury ptaków drapieżnych oraz wysłuchaliśmy pogadanki na temat życia tych zwierząt. Kolorowaliśmy mandale z motywem sowy. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było pasowanie na uczniów naszych nowych kolegów: Adama i Bartka. Wspólnie z klasą 4b kibicowaliśmy im w tym wydarzeniu oraz trzymaliśmy kciuki za spotkanie z mądrą sową. Chłopcom udało się bezbłędnie odpowiedzieć na pytania. Gratulujemy.

Dzień Origami

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. W tym dniu na lekcji matematyki tworzyliśmy dzieła sztuki z papieru. Naszm gościem była pani Ula Baranek, która opowiedziała o sztuce origami.