GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 7c 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2017/2018 gdy byliśmy klasą 2C

Wyczekiwane spotkanie

Po dwóch miesiącach znowu się zobaczyliśmy! Wakacje były fajne, często pełne przygód, chętnie o nich opowiemy, ale miały jeden minus. Były zbyt długie! Ostatnie dni już nam się trochę ciągnęły. Tęskniliśmy za przyjaciółmi, za wspólnymi chwilami, za zabawą i … nauką. Teraz znowu jesteśmy klasą. Pełni nadziei, że będzie wspaniale, że będzie zaskakująco, że spędzimy kolejny rok razem. Ciekawi, w której sali będziemy się uczyć, czy coś się zmieniło w szkole i czy na pewno spotkamy wszystkich kolegów i koleżanki? 4 września uspokoiliśmy nasze emocje. Cali i zdrowi uczniowie 2C w pełnym składzie zaczęli kolejny rok. Ciekawe, jaki będzie?

Wszystko dla chłopców

Świętujemy Dzień Sowy, andrzejki i Boże Narodzenie, ale rok szkolny zaczynamy od wyjątkowego dla nas święta – DNIA CHŁOPCA. W pełnej konspiracji dziewczynki przygotowały dzień pełen wrażeń. Były prezenty, które zrobiły samodzielnie. Były smakołyki, zdrowe i pyszne. Było wspólne wyjście do kina oraz zabawa na świeżym powietrzu. Na pewno długo jeszcze wszyscy będą wspominali ten wyjątkowy dzień, a gdy już się kończył, chłopcy zapytali:

– Ile jeszcze dni do DNIA KOBIET?

Czyżby już snuli plan zaskoczenia dziewczyn?

Tabliczka mnożenia Lego

Matematyka jest trudna? Nie dla nas! Lubimy liczyć i porównywać, rozwiązywać zadania tekstowe i ćwiczyć sprawność rachunkową, ale to wszystko już dobrze znamy. Nadszedł czas na nowe. Dziś zaczęliśmy się uczyć tabliczki mnożenia. Nie staraliśmy się jej od razu zapamiętać, zaczęliśmy od zabawy. Niespodziewanie, w zrozumieniu mnożenia pomogły nam znane i lubiane klocki Lego. Dzięki różnym kształtom i kolorom nauka przez zabawę sprawiła nam wiele radości i otworzyła nowy rozdział w nauce matematyki!

Święta!

Już dawno zaczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, które w naszej szkole czujemy już podczas prób zimowego spektaklu. Dziś postanowiliśmy jeszcze bardziej poczuć otaczający nas klimat. Wybraliśmy się do teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Było groźnie, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło! Po teatrze czekała nas jeszcze jedna atrakcja. Na nią także czekaliśmy z wypiekami na twarzach. Wybranie klasowej choinki! To rytuał, który bardzo pielęgnujemy. Oczywiście i tym razem nie brakowało emocji. W końcu w demokratycznych wyborach zwyciężył najwyższy świerk. Zabraliśmy go do szkoły i już planujemy jak będzie przyozdobiony.