GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 7b 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2018/2019 gdy byliśmy klasą 3B

Wymarzone lekcje

Akademia Pana Kleksa była niezwykłym miejscem. Nie tylko przez pałac, w którym się znajdowała, ale również dzięki ciekawym i niesamowitym lekcjom, które tam się odbywały.
O jakich lekcjach marzą dzieci 3b?
Karol, Zuzia i Lena chcieliby mieć lekcje kleksocieni.
Jaś i Janek marzą o lekcji, na której uczuliby się historii kleksów.
Miron i Milan z chęcią uczestniczyliby w lekcji latania na smoku.
Helena i Mateusz marzą o lekcji autografii, na której uczyliby się jeździć kleksoautem.
Laura i Oliwia marzą o zajęciach z gumkografii. Mogłyby wyczarowywać z kolorowych gumek bransoletki.
Maria i Laura chciałyby lekcje kleksomagii, na których zgłębiałyby tajniki magii.

Miary

Dzisiaj mierzyliśmy, odmierzaliśmy, projektowaliśmy i szyliśmy. A wszystko dlatego, że bohaterka naszej lektury uwielbiała mierzyć i nigdy nie rozstawała się ze swoją miarą. Tak więc, zaopatrzeni w linijki i miary odmierzaliśmy materiały na nasze świąteczne ozdoby. Najpierw musieliśmy zaplanować pracę, zastanowić się, czego będziemy potrzebować. Potem zrobić projekt naszego pomysłu. Odmierzyć i wyciąć. A następnie zszyć własnoręcznie nitką i igłą. Wkrótce powstały piękne ozdoby, którymi ozdobiliśmy choinkę.