GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 7b 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2016/2017 gdy byliśmy klasą 1B

JESTEŚMY JUŻ W PIERWSZEJ KLASIE

„Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę, Kiedyś tam, kiedyś tam…”

We wrześniowe dni, pachnące jeszcze latem, nadszedł ten długo oczekiwany dzień; poszliśmy do szkoły. Wszystko jest tutaj dla nas nowe, nieznane i tajemnicze. Nowa szkoła, klasa, koledzy, koleżanki, szkolny plac zabaw. Teraz razem uczymy się wspólnie odkrywać świat liter i liczb, tworzyć więzi, rozmawiać, oswajać, słuchać, akceptować, rozumieć i cieszyć się z każdego wspólnego dnia.

WÓZ STRAŻACKI

Co można zrobić z kartonu? Można zrobić wszystko to, co jesteśmy w stanie wymyśleć, czyli prawie wszystko. Mamy bogatą i nieograniczoną wyobraźnię, która działa prawie tak jak magia. Zaczęliśmy więc czarować. Przynieśliśmy do klasy wielkie i małe kartony. Z tej wielkiej i niekształtnej masy papieru mieliśmy stworzyć wozy strażackie. Konstruowaliśmy, kleiliśmy, malowaliśmy… Aż w końcu powstały wspaniałe wozy strażackie.

CO MOŻNA ZROBIĆ ZE ZWYKŁEJ KARTKI PAPIERU?

Możemy na niej pisać, rysować, możemy ją pognieść, coś wyciąć… Ale również możemy sprawić, że stanie się czymś wyjątkowym, niepowtarzalnym, magicznym, zaczarowanym. Dzisiaj postanowiliśmy wyczarować ozdoby choinkowe ze zwykłych kartek papieru. Musieliśmy uważnie wysłuchać instrukcji i precyzyjnie wykonać zadanie. Wkrótce, każdy z nas stał się szczęśliwym posiadaczem pięknej ozdoby świątecznej.

ACH, TE LITERKI

Dzień rozpoczęliśmy od wybrania ulubionego koloru plasteliny. Naszym zadaniem było wyczarowanie z niej pięknej literki L i "schowanie"' jej tak, aby nawet najlepsi poszukiwacze literek mieli sporo kłopotu, aby odnaleźć ją w naszych plastelinowych kompozycjach. Nasza niezwykła wyobraźnia sprawiła, że już po chwili udało nam się sprawić, że literka L stała się częścią obrazka. Ciekawe, czy odgadniecie gdzie jest?

PROJEKT 1A I 1B - O CZYM SZUMIĄ DRZEWA