GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 8c 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2019/2020 gdy byliśmy klasą 5C

Dzień chłopca

25 września na godzinie wychowawczej obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopca. Dziewczyny przygotowały słodki poczęstunek dla swoich kolegów z klasy. Każdy z nich dostał także spersonalizowaną laurkę, która często nawiązywała do tego, czym interesuje się dany chłopiec. Ponadto dziewczyny kupiły nową klasową piłkę do gry w piłkę nożną. Spędziliśmy razem bardzo przyjemny czas i objedliśmy się słodkościami po uszy ;)

Dzień Sowy

Przy okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodziliśmy szkolny Dzień Sowy - każdy nauczyciel otrzymał od nas symboliczne jabłko, a nasza pani Dominika dostała od nas nową płócienną torbę z naszymi podpisami i piękną sową. Był to dzień pełen wrażeń. Najpierw rysowaliśmy na dużym arkuszu bristolu nasze nowe godło szkoły, duży udział w rysowaniu miała nasza zdolna koleżanka Agatka. Każdy z nas przyniósł w ten dzień różne gry planszowe, więc na część dnia nasza sala zamieniła się w salę gier. Tego dnia odwiedzili nas niezwykli goście… Były to prawdziwe sowy i jastrzębie! W hali sportowej odbył się specjalny pokaz z ich udziałem. Musieliśmy się bardzo cicho zachowywać, by ptaki nie wystraszyły się naszych krzyków. Niektórym z nas udało się nawet potrzymać na swojej ręce prawdziwą sowę!