GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 8a 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2019/2020 gdy byliśmy klasą 5A

Wizyta w Krainie Czarów

23 września 2019

Tego dnia uczniowie Gaudium et Studium wzięli udział w wycieczce do Teatru Wielkiego. Na scenie wystawiono przedstawienie baletowe pt.:„Alicja w krainie czarów”. Nasze wrażenia były tym większe, że występowała w nim nasza koleżanka z klasy Va SOPHIE BAX. Sophie grala rolę myszki.

Przedstawienie było niezwykłe, pełne czarów i kolorów. Byliśmy pełni podziwu dla naszej koleżanki i dla innych dzieci występujących w balecie!

Dzień Sowy

14 października 2019

Ten dzień, to najważniejsze święto dla uczniów Gaudium et Studium. Jest to tradycyjne święto naszej szkoły, której symbolem jest sowa. Dzień Sowy obchodzimy w Dniu Edukacji Narodowej. Tego dnia nowi uczniowie Gaudium et Studium są pasowani na uczniów naszej szkoły. W auli składają uroczystą przysięgę i wykonują różne sowie zadania. Rok temu sam miałem okazję uczestniczyć w pasowaniu na ucznia i bardzo się denerwowałem.

red. Maks Horbatowski