GES - GAUDIUM ET STUDIUM - Klasa 8a 2022/2023 - Prywatna Szkoła Podstawowa Poznań

KRONIKA roku szkolnego 2018/2019 gdy byliśmy klasą 4A

Wrzesień

Nowy rok, dwaj nowi koledzy, nowy wychowawca i nowe reguły. Tak zaczęła się klasa czwarta. Mocno przerażeni i z dużą niepewnością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Chwilę oddechu dały nam obchody Dnia Chłopaka, które spędziliśmy na znakomitej zabawie w "Energi Super Parku".

Październik

Pierwsze kontrolne, okazały się nie takie straszne, jak myśleliśmy. Dzień Sowy, który jest obchodzony w Dniu Edukacji Narodowej, był chwilą do lepszego poznania się i integracji naszej klasy.

Listopad

Tydzień projektowy, zupełnie w nowej formie, pomógł nam rozwinąć swoje zainteresowania, choć niektóre propozycje nie znalazły wymaganej ilości chętnych. Dla nas był to, mimo wszystko, czas oddechu od szkolnych obowiązków.

Grudzień

To jeden z przyjemniejszych okresów, bo związany z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Jednak zanim rozpoczęliśmy przerwę świąteczną, czekał nas występ na scenie szkolnej oraz wigilia klasowa. Mimo stresu i obaw, że zapomnimy jakieś sceny albo kwestie, wszystko wyszło bardzo dobrze. Niektórym z nas udało się dochować tajemnicy i nie zdradzić komu robiliśmy prezenty.

Styczeń

Czyli więcej odpoczynku niż pracy. Pierwszy raz w ramach wyjazdu na białą szkołę, wyjechaliśmy na narty i snowboard. Wspaniałe warunki, które panowały w Czarnej Górze pozwoliły nam nauczyć się lub udoskonalić nasze umiejętności narciarsko - snowboardowe. Po powrocie rozpoczęliśmy ferie, które obojętnie ile by trwały, dla nas i tak będą za krótkie :-)